Aracın Tamir, bakım ve operasyon 1996 Skoda Octavia multimedya Kullanım Kılavuzu / talimatı.
Araba kullandığımız her ürün gibi en azından temel şeyleri bilmek istiyorum. Ortaya çıktı, yapıcı bir Çözüm Sürücü güvenliği açısından kullanılması aracın tüm özellikleri değil sadece, ama, servis, kullanma ve operasyonel fırsatları, dikkate sömürü, aracın dayanıklılık da ekonomik açıdan bakmanın ne kadar teknik parametreleri hakkında bilgi sahibi olmak. (Volkswagen) Skoda Octavia'nın model yelpazesi, tasarımcılar ve şirket " teknoloji en sevdiği buluş;"SKODA-AO otomobil Fabrikası"," ve VW. Tüm diğer büyük Otomotiv şirketleri gibi, VW yapıcı büyük serisi bileşenleri imal, ilgili markaları ile en fazla araç türleri için aynı anda işlediği kanıtlanmış uyguluyor. Birleşme aynı zamanda ürünlerin fiyatı azaltmak ve böylece yedek parça sayısını azaltmak ve hizmet geliştirmek için izin verir.
Araç gövdesinin (Tasarım) görünümü tamamen stilistler " kurulan;"SKODA-AO otomobil Fabrikası"" Octavia. Yapısal düzenini de VW ve diğer firmaların bilgisayar sistemi CAD/ Cam kullanarak deneysel üretim merkezi olarak geliştirilmiştir. Vücut estetiği, darbe ve burulma sertliği olarak, en yüksek güvenlik gereksinimlerini en yüksek gereksinimleri karşılar. Vücudun alt optimize daha kaldırıcı Skoda Octavia için bile VW stratejik konsept, özellikle dost ve şasi ile ilgili ek puan ile ortak çerçevesinde geliştirdi.
Vücudun belirtilen kararı ile, Octavia Aralık araba şasi ve motor üretim ve onarım teknolojileri Avrupa standart karşılaştırılabilir ve en önemlisi, genel kalite seviyesi yüksek bir yapısal düzeyde, arabayı yüksek hizmet değeri, çevre dostu ve yüksek düzeyde sağlanmıştır.
Arabanın parçaları bir dizi, elbette, bilinen özel şirketler, tedarikçiler, yerel ve yabancı yapılır. Sonraki bölümlerde sunulan tüm veriler sadece bilgilendirici olduğunu vurgulamak gerekiyor. Araba Skoda Octavia cihaz ve tasarımı ile tanışması ile ilgilenen okuyuculara yararlı olacağını umuyoruz. Bakım ve onarım ihtiyaçları için özel Skoda servisi kullanmak için.

Açıklama ve temel teknik veriler
1996 için kitapta verilen bir sonraki bilgi, bir seri üretim olma sürecinde elde edilen, yani unutmamalıyız. Türleri ve değişiklikleri belirtilen aralık, gövdeleri ve motorları, dişli kutuları üreticisi olarak yavaş yavaş değişecek ve genişleyecektir.
Otomobil Skoda Octavia çelik kalıp baskı yapılmış bir monokok. Motor gövdesi üzerinde öne yerleştirilen ve ön tekerlekleri sürücüler. Bu kavram, küresel eğilimler karşılık, üretim teknolojisi minimal değişiklikler ve yedek parça yelpazesi ile organları yelpazesini genişletmek için izin verir.
Oluşum sürecinde, 1996 yılının ikinci yarısında, yani üretim arabayı çalıştırdı, birleşik bir sedan ile üç sürümleri: LX, GLX ve ALTI. Üretim sunan bu süre (1.9 TDI 66 kW) 3 motor: 1,6 55 kW ve 1.8 92 kW) iki benzinli ve bir dizel sunuldu. Egzoz sistemindeki tüm motorlar katalizör egzoz var. Şanzıman - manuel çalışma ile; 1.8 92 kW motoru ile donatılmış arabalar, otomatik şanzıman yüklemek mümkün.
İnceleme ekipmanları üniforma değişiklikler bu Bölümde aşağıdaki bölümlerde açıklanmıştır. Ana teknik parametreler tabloda özetlenmiştir. Arabanın sadece kısa yaklaşık bir açıklama işte.

Kurulum: gerekli değil